sobota 17. února 2018

Nebezpečná laskavost

Název: Nebezpečná laskavost
Autor: Darcey Bell
Počet stran: 352
Nakladatelství: Leda

Můj názor:

Stephanie je svobodná matka, která před lety přišla o manžela. Někdo by řekl supermáma, nebo plačka, protože vše dokonale zvládá, ale také si pořád nad něčím stěžuje. A přesto, že nemá žádné kamarádky, rozhodla se založit blog.
Jednou se náhodou potká s maminkou, která také čeká před školou na syna. Emily je jiná než Stephanie. Má manžela, pracuje v dokonalé práci a syna zvládá s přehledem a na nic si nestěžuje. Stanou se z nich kamarádky a zatím to podle Stephanie vypadá dokonale. Až do jednoho osudného dne.
Stephanie hlídá Nickyho, syna Emily, jenže ta se neozývá. I když to nebylo dohodnuté, tak u ní Nicky přespává. Druhý den jí to už je hodně podezřelé. Emily neposlala zprávu nic, přitom vždy když hlídá, tak se ozývá každou chvilku. Proto se rozhodne zavolat Seanovi, manželovi Emily. Následně se začnou kolečka hýbat a zjišťují, že Emily se na schůzku nedostavila a zmizela kdo ví kde.
Stephanie hledá pomoc i útěchu na svém blogu, jenže nejen tam. Pomáhá Seanovi s Nickym a začne k němu něco cítit. Dlouho byla sama se synem, proto jsou si stále blíž, ale čím blíže jsou, tím více začíná Stephanie zjišťovat, že její kamarádka není taková, jak se zdála. Všechno si s Emily svěřovali. Stephanie jí svěřila něco, co by ji mohlo naprosto zničit. Tajemství, které by jí obrátilo život vzhůru nohama a teď ho ví Emily, která je nezvěstná a která nebyla zas tak moc upřímná.
Je správné co cítí Stephanie k Seanovi? A co se vlastně stalo s Emily?

Nebezpečná laskavost je psychothriller o dvou kamarádkách a každá má své temné tajemství. Jenže ta jedna se druhé naplno svěří, zatímco druhá hraje hru.
Kniha mi hodně připomněla Zmizelou od Flynnové. Jenže ne dějem, ale tím průběhem a koncem. Proč? Autorka si hodně pohrála s povahami a minulostí postav, spojila to dohromady a na konci to završila něčím neuvěřitelným. Rozhodně nečekejte konec šťastně až do smrti, protože to by ztratilo tu šťávu. Stejně jak u Zmizelé, tak u Nebezpečné laskavosti jsem na konci jen zírala a vydýchávala, přitom začátek mě tolik nezaujal.
Na začátku knihy jsem měla problém se začíst. Sice tam bylo dost zajímavostí, které okořenily knihu, ale pořád jsem čekala, kdy se to rozjede. A toho jsem se nakonec dočkala a už jsem ji nepustila z ruky. Jakmile začali na světlo postupně vyplouvat fakta, nemohla jsem se odtrhnout, protože jsem chtěla vědět jak to dopadne.
Ano, bylo tam pár očekávaných věcí, ale taky dost překvapení, které to vynahradili. Takže pokud by jste měli se začátkem problém jako já, tak to rozhodně nevzdávejte, protože pak se to tak rozjede, že to napětí vám nedovolí knihu odložit.
Je to autorčina prvotina, proto ji odpouštím ten delší začátek, protože ten konec to plně vynahradí a oceňuji autorčinu originalitu. Kniha je totiž psaná jak ze tří pohledů a to Stephaniina, Emilyina a Seanova, tak tam také najdete články ze Stephaniina blogu, jež jsou důležitou součástí děje.
Kniha je rozdělena na tři části a poté na kapitoly. Co kapitola, to jiná postava, takže si můžete udělat dokonalou představu o příběhu. Čímž chci říct, že nejen že nahlédnete do hlavy supermámy, ale také psychopatovi nebo někomu, kdo pro lásku poslouchá jak pejsek a nechá si vše líbit. Takže se máte na co těšit.
Celá kniha je psaná lehce a nenáročně, takže příběh ubíhá rychle. Je v ní hodně zvratů a dokonce i zvráceností. A jakmile se začtete tak je i dosti napínavá.
Hodně mě zaujala obálka. Je jednoduchá, přesto strašně lákavá, takže člověk má chuť knihu hned otevřít. Až mě mrzí že nemám hardback, na něm musí obálka vypadat ještě líp.
Za sebe tedy knihu doporučuji, pokud máte rádi napínavé psychothrillery, které si s vámi opravdu pohrají. A hlavně příběhy, které nekončí vždy dokonale.


Anotace:

JE JEJÍ NEJLEPŠÍ KAMARÁDKA,
SVĚŘILY SI VŠECHNA SVOJE TAJEMSTVÍ.
JENOM JEDNO NE…

Emily je okouzlující žena s oslnivou kariérou v módním oboru a s pohledným manželem Seanem tvoří pár, kterému leckdo závidí. Zároveň je zodpovědná a milující matka. Její kamarádka Stephanie, jejíž manžel před několika lety tragicky zahynul při autonehodě, se stará o malého syna a úzkostné pocity ventiluje na svém blogu určeném komunitě matek s malými dětmi.
Všechno začalo drobnými laskavostmi. “Mohla bys vyzvednout Nickyho ze školy?” prosila Emily už několikrát svoji nejlepší kamarádku. A Stephanie je pokaždé ráda, že může být přítelkyni užitečná. 

Jednoho dne si ale Emily pro syna nepřijde, nezvedá mobil, neodpovídá na textovky. Nejistota trvá několik měsíců, až se v jezeře najde tělo utonulé ženy, kterou policie identifikuje jako Emily. Případ je uzavřen jako sebevražda… jenomže Stephanie náhodou narazila na důvod k pochybnostem a nejistota ji svírá čím dál naléhavěji. Neví Sean o Emilyině zmizení víc, než přiznává? Jak dobře znala svoji nejlepší kamarádku? Co ví o jejím dřívějším životě? Neudělala chybu, když se jí svěřila s tím, na co by ze své minulosti nejraději zapomněla? Co když se za kamarádstvím skrývá záludný, detailně promyšlený ďábelský plán?


Za knihu moc děkuji nakladatelství Leda. Pokud vás kniha zaujala, naleznete ji zde.

2 komentáře:

  1. Pěkná recenze, kniha vypadá pěkně a má naprosto nádhernou obálku. :)

    OdpovědětVymazat
  2. Super recenze. :-) Kniha by mohla být to pravé pro mě. Thrillery mám ráda! :-) Vypadá zajímavě. :-)

    OdpovědětVymazat