úterý 13. března 2018

Tipy na knižní slevy 1


Vítám vás u nového článku, který mám v plánu na blog přidávat nárazově a většinou se bude jednat o eshopy, kde pravidelně nakupuji a jsem spokojená. Celé to vzniklo náhodou. Dostala jsem tip na knihy v akci, které ale už bohužel mám doma. A pak mě trklo, že bych se s tím mohla pochlubit dál. Ale má to háček. Zrovna včera jsem v eshopu objednávala, a tak vím, že tam toho je mraky. 
Dalším důvodem, proč mě napadl tento článek je, že v mých přírůstcích často padá věta typu " Páni, tolik nových knih". A díky tomuto článku poznáte, proč mám často opravdu hromadu nových knížek.
Knihy jsou celkově trošku drahé, ale spíš pro nenasytné čtenáře jako já, co je chtějí mít doma, kochat se jimi, vzít si je do ruky a číst kdy se mi zamane a nečekat, kdy se v knihovně uvolní. Jenže kdybych si koupila každou knihu po které mé srdce touží, tak bych byla naprosto chudá. Díky tomu vyhledávám akce, slevy a mnohdy si počkám, dokud se kniha nezlevní. A že se vyplatí kolikrát počkat.
Nebudu to prodlužovat, je to první článek, u těch dalších budou mnohem kratší úvody, ať tam nacpu co nejvíce knih. Dnes tedy začnu e-shopem, kde nakupuji pravidelně každý měsíc a zaregistrovat se u nich se stalo mou zhoubou, protože neobjednávat tam nejde. :-D
Jak jste poznali podle úvodního obrázku, jedná se o Knižní klub a jeho aktuální slevy, než bude nový katalog. Jen doufám, že mě někteří nezlynčují za prázdné peněženky. 

Jako první tu mám thrillery z Amišské komunity. Kus mají za 71kč. Mám doma komplet a to jsem četla jen jednu. Rozhodně je to originální, protože knih o Amiších moc není a autorka naprosto skvěle a poutavě píše. Takže tyto můžu rozhodně doporučit. Dám se anotaci aspoň jedné knihy.

Slib mlčení- Ospalé městečko Painters Mill v Ohiu narušila před šestnácti lety série brutálních vražd. Jednou z obětí mohla být i mladá amišská dívka Kate Burkholderová, která však surový útok naštěstí přežila. Jí i její rodině z tohoto dne zůstalo jako cejch temné tajemství, které si s sebou nesou dodnes.
Všichni věřili, že zlo je navěky pohřbeno. O to děsivější je představa, že se vrah po letech vrátil. Nalezené tělo mladé dívky totiž vykazuje stejné známky mučení, jaké byly zaznamenány na obětech před šestnácti lety. Vyšetřování se ujímá mladá policistka Kate Burkholderová. Vzpomínka na prožitou hrůzu ji nutí zastavit vraha dřív, než udeří znovu.


Nebe, na něm nesvítili hvězdy je knihou o dvou lidech, kteří přežili koncentrační tábor. Stali se z nich přistěhovalci a kniha vypráví o tom, co je čeká po válce. Tuto knihu dostanete k nákupu nad 499kč za pouhých 199kč, což je na novinku hodně rozumná cena.

Nebe, na němž nesvítily hvězdy- Alija Bet je hebrejské kódové označení pro ilegálně organizované přistěhovalectví do britské mandátní oblasti Palestina.
Pro Leah a Janneka svitla na obzoru naděje – oba jsou z rodiny jediní, kdo přežili koncentrační tábory, a nyní, v roce 1946, se stále ještě hluboce traumatizovaní potulují jako živé mrtvoly rozbombardovaným Mnichovem. Doslechli se o nebezpečné plavbě na přeplněných vracích parníků, o mnoha utopených nebo v britských sběrných táborech internovaných uprchlících, o neustálých bojích s arabskými obyvateli – ale nemají jinou možnost.
A tak se oba vydávají jako ilegální běženci na cestu přes Středozemní moře s nadějí na novou vlast.


Na Hausfrau jsou různé reakce, proto jsem moc dlouho odkládala nákup knihy. Teď jí mají jen za 89kč, takže pokud se mi nebude líbit, tolik mě to mrzet nebude. Což je vlastně dalším důvodem, proč si počkat, až se sníží cena.

Hausfrau- Nic by nebylo tak vzdálené od pravdy jako tvrzení, že se má atraktivní Američanka Anna dobře. Neděje se jí nic strašlivého, přesto však nenachází v životě nic, z čeho by se mohla radovat. Žije v Curychu, jejím manželem je švýcarský bankéř, jemuž vychovává tři děti. Čas tráví na hodinách němčiny pro cizince, péčí o domácnost – a se svými milenci. Ti pro ni pouze představují způsob, jak utéct od všední reality a dokázat si vlastní hodnotu. Přátel moc nemá, ty blízké už vůbec ne a ani se nijak zvlášť nesnaží si je najít. Den za dnem Anna pomalu přežívá v jakési podivné prázdnotě nešťastného osamění, zatímco nad hlavou se jí pomalu stahují mračna. Když je smrtelně zraněn její syn, nenapadne ji, že tohle je jen začátek tragédie…
Debutový román americké básnířky Jill Alexander Essbaum, který od začátku zaujme především všudypřítomným, neustále se stupňujícím tísnivým napětím, se stal jednou ze senzací loňského roku, když o jeho vydání např. jen ve Velké Británii usilovalo 19 nakladatelství.

Pokud se v akci objeví Yolinka, tak skončí vždy v košíku. Nakladatelství vydává oddechové knihy, fantasy a nebo knihy pro dívky, nad kterými si čtenář kolikrát pobrečí. A jiné to nebude ani u této knihy. Pojednává o  kamarádkách, které od sebe odtrhává život na střední. Každá jde jiným směrem a ještě víc to zamotají kluci. Normálně bych si knihu nekoupila, to spíš ty fantasy, ale za 89kč už to taková tragedie není.

Jak to mají holky- Alex, Mollie a Veronika jsou nejlepší kamarádky už od základní školy. Vždycky bývaly nerozlučné, jenže teď na střední se čím dál víc začínají projevovat odlišnosti jejich povah i životních cílů. Navenek to vypadá pořád stejně: společný stůl v jídelně, propařené večery, vzájemné svěřování. Jenže je to opravdové přátelství, nebo jen spojenectví proti nepřátelskému světu dospělých a jiných dívčích part?
Když se spletitými vztahy v jejich trojici pořádně zamíchají kluci, je to pro dívčí kamarádství pořádně těžká zkouška. Dokážou se Alex, Mollie a Veronika oprostit od svých nevraživostí, závisti a pomstychtivosti, nebo je s jejich přátelstvím konec?

Tato kniha mě upoutala od jejího vydání svou obálkou. A to hlavně příběhem o velkém rodinném tajemství, což znamená napětí od začátku do konce, takže se objevila na mém seznamu. A jelikož se trpělivost vyplácí, tak jí zrovna mají za pouhých 99kč.

Ty, já a ti druzí- Říká se, že všechny rodiny mají svá tajemství. Dobře ukrytá tajemství…
Co se však stane, když se všechny naráz jednoho dne nezadržitelně vynoří na světlo denní? A přesně to se stane manželům Adamovi a Beth a jejich devatenáctileté dceři Meg. Rodina žije navenek spokojený život, dokud Adamova náhodná nevěra – Servírka, jaké klišé! – nespustí sled událostí s neodvratnými důsledky. A jak plánovat budoucnost, když se celá minulost v jednom okamžiku zničehonic převrátí naruby?

Harlan Coben je hodně chválený autor. Já u něj stále odolávám, protože se znám až moc dobře. Zalíbí se mi jedna a musím mít všechny. Ale pro ty, kdo tuto nemají a shánějí, tak v KK ji mají za 99kč. 

Chybíš mi- Nový špičkový psychothriller Harlana Cobena, autora celosvětového bestselleru Šest let.
Na začátku to vypadalo jen jako obyčejná profilová stránka tak jako spousta jiných na internetové seznamce. Kat Donovanová, osamělá policistka newyorského sboru, dostala předplatné na tenhle web od své kamarádky Stacy. Ale pak si Kat lépe prohlédne fotografii muže, který ji zaujal, a najednou jako by její svět kolem ní i v ní vybuchl. Ze snímku na ni hledí její bývalý snoubenec, Jeff, který jí zlomil srdce a kterého osmnáct let neviděla. A to ještě netuší, co všechno se kliknutím na jeho stránku otevře… Kat nejprve doufá, že se možná její život od téhle chvíle začne ubírat lepším směrem. Pak ji však osloví mladičký Brandon, který tvrdí, že jeho matka zmizela a že v tom má prsty Jeff. A z minulosti se začnou vynořovat nejen Jeffova tajemství, ale i znepokojivé otázky týkající se všech lidí, které kdy Kat milovala…
Neslyšno byla má první kniha od autorky, co jsem četla. Kniha mi přišla nedotažená, ale přesto pěkná. Rozhodně za přečtení stojí, protože je to originální příběh o uzavřené vesnici, ve které nikdo neslyší. V eshopu knihu najdete za 89kč.
Neslyšno- Ve světě bez zvuku slyší jedna dívka, jak ji cosi volá…
Dívka jménem Fej žije v horské vesnici, kterou sesuvy kamení zcela odřízly od světa. Přežití vesničanů zajišťuje jediné lano, po němž jim přes zrádné skalní stěny posílají jídlo lidé z údolního království. Naprostá závislost není však to jediné, co Fejinu vesnici sužuje: kam až paměť sahá, zdejší lidé neslyší. Jako by takovéto prokletí nestačilo, začínají nyní ztrácet i zrak. Také zásilky jídla přicházející lanovkou se začínají tenčit... Nadcházejí časy zkázy; obyvatelům horské vsi hrozí tichá temnota a smrt hladem. Pak ale jedné noci probudí Fej drásavý hluk. Vedena zvuky, něčím do té doby naprosto neznámým, se Fej vydává na velkolepou výpravu – sestupuje po nebezpečně strmé hoře do tajemného království Pej-kuo, kde nalezne neuvěřitelnou pravdu o své vesnici i lásku, která ji navždy změní život.
Křídla ve větru mě zaujali anotací. Příběh se odehrává v době otroků, jenže jedné dívce se nelíbí, jak je s nimi zacházeno. Hodně mi to připomíná Černobílý svět, takže těch 99kč určitě za to stojí dát.
Křídla ve větru- Inspirativní příběh o ženě, která se rozhodla změnit svět. Sarah Grimkéová, dívka z významné rodiny žijící na americkém Jihu v Charlestonu, se od svých vrstevnic liší nenasytným intelektem a buřičskými názory. Již od útlého věku tuší, že je předurčena pro něco velkého, ale brání jí v tom konvence omezující ženy na začátku devatenáctého století. Na své jedenácté narozeniny v roce 1803 dostane od rodičů darem malou černošku Hetty. Sarah se otroctví protiví, Hetty odmítá a nejraději by jí darovala svobodu. Něco takového bylo ovšem v tehdejší době naprosto nemyslitelné. Vlastnit otroky a chovat se k nim tak, jako by to byly pouhé předměty, kterým lze beztrestně ubližovat a mučit je, patřilo k běžnému způsobu života stanoveného zákony. Přesvědčuje ji o tom i otec, u kterého marně hledá pochopení pro svůj životní sen – stát se právničkou jako on. Osudy Hetty a Sarah se přesto spojí a čtenář může sledovat třicet pět let jejich společného života naplněného touhou po svobodě a spravedlnosti. Zničené naděje, zradu, pochybnosti o sobě samé, neopětovanou lásku, osamělost a společenské vyhoštění – to všechno musí Sarah přetrpět, dokud si nenajde místo po boku své nebojácné nejmladší sestry Angeliny, stejně neohrožené bojovnice za ženská práva a zrušení otroctví. Sue Monk Kidd se při psaní románu Křídla ve větru inspirovala skutečnou postavou Sarah Grimkéové a její sestry Angeliny Weldové a prostřednictvím jejich výjimečného osudu mistrovsky vykreslila jedno z nejbolestnějších období amerických dějin.
V. C. Andrewsová je pro mě nejlepší autorka. Píše rodinné ságy s kontroverzními tématy. Dost často se tam objevují nemožné lásky, které jsou dost odsuzované a hlavním hrdinům to komplikuje život. Hodně známá je série Květy z půdy. Série kterou vám chci představit se jmenuje Ruby. První dva díly jsou za 62kč a poslední tři za 89kč za kus.

Rubínová záře- Neuvěřitelný příběh o nevinnosti, důvěře a zklamání. Doslova jako mávnutím proutku se vzhůru nohama obrátí život dospívající Ruby. Může za to rodinné tajemství, které jí před smrtí prozradila babička. Ruby opouští nedotčenou, panenskou přírodu jižní Louisiany i svůj životní sen – stát se malířkou – a odjíždí hledat rodinu, která patří k nejbohatším v New Orleansu. Po mnoha letech se setká se svým otcem, sestrou Gisselle, poznává i svou nevlastní matku a ze dne na den se ocitá ve zcela jiném světě...


Obálka této knihy moc neláká. Já jsem se k ní zprvu také tvářila skepticky, ale to do té doby, dokud jsem nedostala druhý díl k recenzi. Je fakt, že obálka dělá hodně, proto vás prosím, ať ji dáte šanci, protože je to skvělá kniha. Ačkoliv na akční knihy nejsem, tak mě neskutečně bavila a najdete v ní dvojici ve stylu Kůstky a Bootha. To knize dodalo šťávu. A mají ji za 44kč, takže o důvod víc ji vyzkoušet.

Podfuk- Těžko si lze představit nesourodější dvojici, než je Nick Fox a Kate O´Hareová. On je prvotřídní podvodník a zloděj, ona zvláštní agentka FBI, která mu posledních pět let šla po krku. 
Jenže právě když se Kate podaří Nicka konečně zatknout, vytasí se Nick se svým nejlepším švindlem vůbec - přesvědčí FBI, aby ho tajně zaměstnala, a navíc mu za parťáka přidělila Kate. 
Ve spletitém podfuku si budou muset společně poradit s fingovanými únosy, falešnými identitami a zběsilými honičkami s policií, i indonéskými piráty. Pokud se dřív nezabijí navzájem.

Rodinné prokletí je kniha o třech generacích rodiny, jež je prý postihnutá kletbou. Vše je schováno v minulosti a ta nejmladší se tomu snaží přijít na kloub. Kniha je rozdělena do tří dějových linek. Mě osobně kniha okouzlila a rozhodně patří mezi ty, které si ráda ještě přečtu. Je v akci za 81kč.

Rodinné prokletí- Paříž roku 1900 
Dořino manželství s Gustavem ztroskotalo, její dcera Nanette je naproti tomu poprvé doopravdy zamilovaná. Je ale její vyvolený ten pravý, nebo udělá stejnou chybu jako její matka, která štěstí v lásce nikdy nenašla? 
Když se Nanette dozví o tajuplné kletbě, která po generace tíží její rodinu, začne pátrat. Hledání stop ji zavede do Düsseldorfu, kde její prababička Leonore kdysi bojovala o svou lásku.Zakončíme to další mojí oblíbenkyní a tou je S. J. Bolton. Jednou mi bylo řečeno, že když chce někdo začít nějakou její knihu, tak jako první je nejlepší Obětina. Byla to pravda, protože mám teď doma komplet. Obětina je doslova brilantní thriller a přesto že je kniha silnější, nejde ji přečíst najednou či na dvakrát. Neskutečné napětí a prostě vás ta kniha nepustí. V eshopu ji naleznete za 134kč.

Obětina: Narodila ses a budeš žít. Zemřou oni.
Pro Toru Hamiltonovou bylo už samotné přestěhování do shetlandských končin dosti skličující. Nemohla tušit, že prvotní rozmrzelost brzy vystřídá děs. Za jednoho upršeného nedělního odpoledne nalezne v rašeliništi dokonale konzervovanou mrtvolu mladé ženy, v jejíž hrudi zeje díra po brutálně vyrvaném srdci. Tři runové znaky na kůži zemřelé připomínají tajemná vyřezávaná znamení, která Tora vídá rozesetá po celých Shetlandách, dokonce i na krbové římse tchánova domu. V pátrání po původu run zabředá až ke středověkým legendám a usilovně se snaží nalézt jejich spojitost s mrtvou ženou. Čím více poznatků se jí daří shromáždit, tím silněji na ni manžel, šéf a dokonce i nevrlý detektiv naléhají, aby věci nechala, jak jsou. Opravdu jim jde jen o její duševní klid? Snad by tomu Tora uvěřila, kdyby ji ovšem najednou nezačaly děsit ty výhrůžky. Valí se na ni jako studené shetlandské mlhy a obalují ji hrůznou jistotou: někdo si přeje, aby pátrání okamžitě a jednou provždy nechala. Za každou cenu.
To je pro dnešek vše. Jedná se jen o takový výtah těch nejlepších knih z mého pohledu a Knižním klubem jsem začala, protože tam jsem opravdu pravidelný nákupčí. Myslím si, že pro ty, co koupí aspoň jednu dvě knihy měsíčně, je Knižní klub skvělá volba. Rozhodně bych se toho nebála, protože já jsem členem už nějaký ten rok. Jsem zvědavá na vaše ohlasy ohledně článku a doufám, že se vám líbí, protože už teď přemýšlím, do kterého eshopu zavítám příště. Tak se mějte a komentáře udělají radost.

8 komentářů:

 1. Super, takovýto článek vitam. Děkuji za tipy.

  OdpovědětVymazat
 2. Super článek :) Já třeba mám KK najetej, ale spoustu lidí e-shopy jako my věčně neprojíždí :)) Takže jen tak dál. Jinak některé knihy z výběru jsem už taky ulovila. Teď jsi mě docela navnadila na Podfuk, i když doteď mě vůbec nelákal a obálka je hrozná :)) Tak ještě uvidím :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jo a lákají mě ty Amiši, tak možná zkusím první díl :)

   Vymazat
  2. Jo, my už sme šílení. :-D A děkuji. :-) Jinak ten Podfuk, ten trošku zabili tou obálkou, což je škoda. Mít jinou, tak věřím, že je vidět všude. S Amišema fakt neváhej. Oblíbíš si je jako Bolton. :-)

   Vymazat
 3. Ještě že jsem si ty Amiše už objednala, protože bych tam přihodila ještě nějaké z tvých tipů :-D navíc jsem si vzala ještě dvě knihy od Tess Geritsen, taky za pár kaček.

  OdpovědětVymazat
 4. No tos teda zase neco vymyslela... :p ty Amise asi nutne potrebuju... :o

  OdpovědětVymazat